Galeria przedstawienia Zapowiedź wideo

ZIELONY KOPCIUSZEK

ZIELONY KOPCIUSZEK Kultureska

Charakter spektaklu

“Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, pełen zaskakujących sytuacji, pięknych piosenek i animacji, który przeniesie najmłodszych w świat bajki o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały. To autorska adaptacja baśni Andersena, w której Kopciuszek musi borykać się z bardzo współczesnymi problemami.

Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym, jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Dzięki baśniowej atmosferze, barwnym kostiumom, scenografii, a także licznym piosenkom śpiewanym przez aktorów na żywo, gwarantuje niezapomniane przeżycia teatralne. 

 

 

Zapowiedź fabuły

Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze przecież może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Dzięki nim w spektaklu wszystko potoczy się, jak w bajce – magiczna przemiana w księżniczkę pozwoli Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia. Zgodnie z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryśnie o północy. Dlaczego? Bo królewicz okaże się Księciem von Bałaganem... Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze? Wraz z dziećmi Książe będzie poszukiwał odpowiedzi na to pytanie.

 

Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku 3-11 lat. 

Czas trwania spektaklu: 60 minut 

Koszt biletu: 18 zł