Jesteś zainteresowany naszym spektaklem? Wyślij do nas zapytanie mailowe: teatr@kultureska.pl - gwarantujemy szybką odpowiedź!

facebook_page_plugin

Interaktywny spektakl ekologiczny dla dzieci

Charakter spektaklu

Spektakl ma charakter bajki o tematyce ekologicznej, poruszającej tematykę segregacji odpadów. Dzięki interaktywnej formie stanowi artystyczną „lekcję”, która poprzez wspólną zabawę realizuje założenia edukacji ekologicznej. Zawiera ona treści edukacyjne, mające na celu rozwijanie w dzieciach świadomości dbania o środowisko naturalne i szacunku wobec przyrody. Poszerza wiedzę dziecka o sposobach segregacji odpadów, metodach unikania powstawania odpadów oraz możliwościach ponownego wykorzystania odpadów. Kształtuje umiejętności dbania o środowisko, a także uwrażliwia na jego problemy. Dzięki aktywnemu uczestnictwu dzieci w spektaklu poprzez proponowane przez aktorów zabawy, konkurencje i animacje, zapewnia efektywność przeprowadzanej edukacji ekologicznej.


Sztuka skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 

Zapowiedź fabuły

W zielonym lesie ktoś robi wielki bałagan – rozrzuca śmieci, niszczy drzewa i zasmuca mieszkańców lasu. Dzik Patryk, Sarenka Helenka i Muchomor Marek postanawiają położyć kres postępowaniu tajemniczego intruza. Muszą rozwikłać trudną zagadkę, aby uratować okoliczną przyrodę! Co jednak zrobią, gdy odnajdą „leśnego potwora”? Czy pomogą mu się poprawić i żyć w zgodzie z naturą? To przejmująca i jednocześnie szalenie wesoła historia o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę, a dbanie o przyrodę może uczynić każdego z nas bohaterem.

Dlaczego ten spektakl jest wyjątkowy?

"Afera Leśna" to spektakl dla najmłodszych o lekkim zabarwieniu kryminalnym, oparty na autorskim scenariuszu (uwaga! wielka intryga!) i bajkowej muzyce. Wszystkie piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i posiadają ekspresyjną choreografię. Spektakl opatrzony jest barwną scenografią i ręcznie robionymi kostiumami, a także wyjątkowymi efektami świetlnymi. Przez całe 60 minut bawi widzów - zarówno tych najmłodszych, jak i ich rodziców. Ponadto treści ekologiczne podane tu są w bardzo przystępny i ciekawy sposób przez co gwarantują efektywną edukację ekologiczną.

Demo spektaklu można obejrzeć tutaj:

Wymagania sprzętowe

scena, nagłośnienie, oświetlenie

Nasz teatr dysponuje własnymi mikroportami, mikrofonami, mikserem, oświetleniem scenicznym (led, ruchome głowy), sterownikiem do świateł, wytwornicą mgły, wytwornicą dymu (wykorzystywane w spektaklu). Zapytaj o rider techniczny: teatr@kultureska.pl